Palmiarnia

16 maja uczniowie klas piątych naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Palmiarni Miejskiej w Gliwicach. Jest to stały punkt „wycieczkowego harmonogramu”, organizowany co roku przez panią Henriettę Morawiec – nauczycielkę przyrody.

Zwiedzaniu palmiarni towarzyszyło jak zawsze mnóstwo wrażeń. Dzieci, podzielone na kilka mniejszych grup, pod opieką przewodników odbyły godzinny spacer po pawilonach budynku, w których mogły zobaczyć rośliny z całego świata. Pomiędzy nimi od czasu do czasu można też było poobserwować egzotyczne ryby, gady lub owady.

Na zakończenie wszyscy udali się do miejscowego sklepiku, w którym można było zakupić rośliny doniczkowe i nie tylko. Pogoda w tym dniu również dopisała, a uczestnicy wycieczki wrócili do Cieszyna usatysfakcjonowani i z uśmiechami na twarzach.