Koncert Adwentowy w Rożniawie

W dniu 14 grudnia 2017 roku zespół wokalny naszej szkoły wystąpił na Koncercie Adwentowym w Różniawie (Słowacja). Gospodarze koncertu do występu zaprosili chóry z Budapesztu, Czeskiego Cieszyna oraz nasz. Koncert odbył się w Kościele Ewangelickim, a jego gwiazdą był śpiewak operowy Stefan Hundza. Nasz zespół wystąpił w składzie: Sandra Budzińska, Julia Dwornicka, Klaudia Gronowska, Zuzanna Gronowska, Maria Hazuka, Joanna Kożdoń, Amelia Marek, Julia Marek, Agnieszka Mołdżyk oraz Nikola Worek. Uczennice zaprezentowały się wspaniale, występując w tradycyjnych strojach cieszyńskich, co zrobiło duże wrażenie na licznie zgromadzonej publiczności. Zespół do występu przygotowała pani Wioleta Stronczek.

W czasie pobytu w Rożniawie dziewczynki miały również okazję, aby zwiedzić to zabytkowe miasteczko i podziwiać jego malowniczą panoramę z Wieży Strażniczej.

Dużą atrakcją było również zwiedzanie przepięknej, krasowej Jaskini Gombaseckiej.

W czasie trzydniowego wyjazdu dziewczynkom towarzyszyły pani dyrektor Mariola Lapczyk oraz panie: Wioleta Stronczek, Lucyna Szewczyk i Mariola Cieślar.