W pierwszym tygodniu ferii zimowych w Szkole Podstawowej nr 3 odbyły się warsztaty zainteresowań. Dzieci miały możliwość realizowania swoich pasji na warsztatach plastycznych, kulinarnych, sportowych (dwie grupy: młodsza i starsza). Planowaliśmy także zajęcia taneczne oraz czytelniczo-plastyczne, ale nie było chętnych. W warsztatach wzięło udział ok 50 uczniów klas 1-7 z kilku cieszyńskich szkół. Zajęcia rozpoczynały się o godz. 8.00 a kończyły o 12.00. W czasie trwania zajęć dzieci miały zapewniony ciepły posiłek (placki ziemniaczane, pierogi spaghetti, naleśniki), przygotowywany przez szkolną kuchnię. Opiekę nad dziećmi sprawowały nauczycielki z klas 1-3, które z pasją prowadziły ciekawe zajęcia.
Na zajęciach sportowych
dzieci doskonaliły umiejętność wytrzymałości, ćwiczyły techniki gry w piłkę nożną, koszykówkę, piłkę ręczną oraz siatkówkę, a także zaspakajały potrzeby ruchowe, rozwijały umiejętność pracy w zespole oraz ogólną sprawność fizyczną.
Na zajęciach kulinarnych
dzieci piekły piernikowe ludziki, piernikowa chatkę, którą później przyozdabiały, przygotowywały śniadaniowe parówki w cieście, deser w stylu fit, pomarańcze w czekoladzie, tiramisu z truskawkami, piekły ziemniaczane szaszłyki, pizze twist, zakręcone paluchy drożdżowe oraz pachnące nadziewane jabłka. Na warsztaty została także zaproszona pani Lucyna Adamczyk z "Pracowni Lusia", która wspólnie z dziećmi wykonywała lukrowe dekoracje.
Na warsztatach plastycznych
dzieci rozwijały sprawności manualne i poznawcze, kształtowały wyobraźnię, własny styl oraz nawyk wyczucia estetyki i kolorystyki z wykorzystaniem farb, serwetek, bibuły, brokatu, płatków kosmetycznych, patyczków do uszu. Finałem było stworzenie pamiątkowego drzewka uczestników w zimowej szacie. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach przestrzegając zasad BHP. Wszystkim bardzo się podobało:-)