Dzień otwarty

24 lutego 2018 szkoła otworzyła szeroko swoje drzwi, by przywitać sześcio- i siedmiolatków, którzy od września 2018 roku rozpoczną swą przygodę z nauką w szkole podstawowej.

 

Wpierw uczniowie klas trzecich (3a i 3e) wystąpili z wesołym, rozśpiewanym i roztańczonym występem artystycznym (który także zawierał cenne wartości ekologiczne i prozdrowotne).

 
     
     
     
A później działo się jeszcze więcej: w salach na parterze i pierwszym piętrze można było: artystycznie pomalować twarz, tworzyć prace plastyczne i prace techniczne, wykonywać ciekawe eksperymenty, tworzyć cuda z masy solnej, na tablicach multimedialnych wykonywać językowe łamigłówki, zagrać w mega gry planszowe, poznać książkę z najciekawszymi stronami, przejść edukacyjny tor przeszkód, a także sprawdzić się ruchowo w sali zabaw ruchowych. Można także było obejrzeć Kids Talent Show – czyli prezentacje wszechstronnych talentów naszych uczniów. Uczestnicy kółka kulinarnego przygotowali zdrowe przekąski oraz jeszcze pyszniejsze koktajle owoce (te zielone były ze szpinakiem, ale o tym cicho sza…). Rodzice, nauczyciele oraz nasze kucharki upiekły setki (tak, tak – setki!) babeczek oraz wiele smakowitych i pysznych ciast.  
   
     
     
     
     
     
Kiedy wydawało się, że wszystko dobiega już ku końcowi, w szkole pojawiła się kolejna fala dzieciaków – tym razem uczniowie klas trzecich (i starszych) mieli jedyną w swoim rodzaju okazję obejrzeć szkołę podczas prezentacji pracowni, które „chwaliły się” swoimi możliwościami. Czekały na nich występy na bum bum rurkach, zagadki i łamigłówki matematyczne, doświadczenia fizyczne, chemiczne i przyrodnicze, sztalugi i zajęcia w pracowni plastycznej oraz wiele, wiele ciekawych zajęć. 
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     

Dzień minął w cudownej, rodzinnej atmosferze. Uśmiechy nie schodziły gościom z twarzy. Było tak jak mawiał patron naszej szkoły - Janusz Korczak „Jeśli umiecie diagnozować radość dziecka i jej natężenie, musicie dostrzec, że najwyższą jest radość pokonanej trudności, osiągniętego celu, odkrytej tajemnicy. Radość tryumfu i szczęście samodzielności, opanowania, władania.” Zapraszamy zatem zainteresowanych we wrześniu, a pozostałych na kolejny dzień otwarty w przyszłym roku szkolnym.