Czytanie Astrid Lindgren

13 grudnia uczniowie klasy 7a wraz z wychowawcą panią Aleksandrą Brodą i polonistką panią Katarzyną Frydrychowicz przygotowały dla klasy 3e nie lada atrakcję. Zaprosili swoich młodszych kolegów do wspólnego czytania bardzo znanej i lubianej pisarki ze Szwecji – Astrid Lindgren. Siódmoklasiści solidnie przygotowali się do tego spotkania, aby w jak najmilszy sposób zaprezentować dzieciom twórczość pisarki i zachęcić je do sięgnięcia po jej utwory.

Na początek jedna z uczennic w stroju najpopularniejszej bohaterki Lindgren – Pippi Pończoszanki, opowiedziała dzieciom o samej autorce, o jej życiu i książkach, które napisała. Następnie siódmoklasiści przeczytali z podziałem na role niezwykle zabawny fragment powieści o przygodach rezolutnej Pippi Pończoszanki. Mali uczniowie poznali też inną poczytną lekturę Astrid Lindgren - „Dzieci z Bullerbyn”. W dalszej części spotkania sami mogli poczuć się jak bohaterowie tej małej szwedzkiej miejscowości uczestnicząc w zajęciach plastycznych. Na ogromnych bristolach wypełniały kolorem kontury wyrysowanego miasteczka Bullerbyn.

Spotkaniu towarzyszyła muzyka z filmu o dzielnej Pippi, a sami uczniowie klasy 7a zadbali o to, by wyglądać jak bohaterowie książek prezentowanej przez siebie autorki. Przedsięwzięcie miało na celu integrowanie się uczniów starszych z młodszymi jak również szerzenie czytelnictwa wśród młodszych kolegów.