Spotkanie z dramatem romantycznym

 

            25 października uczniowie klas siódmych wybrali się do Teatru Banialuka w Bielsku – Białej na inscenizację słynnego dramatu Juliusza Słowackiego - „Balladyna”. Reżyser spektaklu oraz aktorzy jak zwykle nie zawiedli naszych oczekiwań. Przez niespełna dwie godziny śledziliśmy z zapartym tchem losy Balladyny, która, kierowana chciwością, dzięki intrygom i złym postępkom spełniała swe marzenia o dobrym zamążpójściu i bogactwie, posuwając się w dążeniu do celu do morderstwa. Elementy realistyczne świetnie współgrały z fantastyką, w klimat której wprowadzały widza doskonale przygotowana scenografia oraz sugestywna gra aktorów. Mimo poważnej, mrocznej tematyki spektaklu, znalazły się w nim również momenty wywołujące śmiech na widowni. Całości dopełniała muzyka, podkreślająca dramatyzm wielu scen.

            Z teatru wyszliśmy pełni wrażeń, którymi dzieliliśmy się podczas krótkiego spaceru po uliczkach Bielska.

            Po zaspokojeniu apetytów na wysoką sztukę nie omieszkaliśmy zadbać również o nasze żołądki, zatrzymując się w drodze powrotnej w odpowiednim do tego miejscu ;)

            Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych, a wrażenia ze spotkania z teatrem pozostaną z nami na długo i być może ułatwią siódmoklasistom spotkanie z lekturą dramatu Słowackiego, które czeka nas już niedługo.