Dzień Czytania Tolkiena

23 marca 2017 roku, w czwartek, w naszej szkole odbył się Dzień Czytania Książek Tolkiena – angielskiego powieściopisarza książek fantasy.  Światowy Dzień Czytania  Tolkiena, co roku obchodzony jest na całym świecie 25 marca. W tym roku data ta wypadała w sobotę, więc klasa 6a wraz polonistką panią Katarzyną Frydrychowicz i wychowawczynią panią Aleksandrą Brodą zaprosili na obchody tegoż dnia już w czwartek.  Zaproszono dwie młodsze grupy: klasę 2f i klasę 3b. Uczniowie - gospodarze stworzyli niezwykły magiczny klimat, przygotowując  czarodziejską scenografię, z odpowiednią muzyką, tańcem i choreografią, oraz przebierając się za postaci z książek Tolkiena. W takiej atmosferze wzorcowo odczytano tekst Tolkiena „Pan Błysk”. Młodzi słuchacze wykazali się szczególna cierpliwością, pomogły im w tym wróżki. Fragmenty powieści spodobały się odbiorcom. Postanowili oni sięgnąć po teksty tego pisarza. Spotkanie zakończyło się magicznym, skromnym poczęstunkiem. Żegnani muzyką i mydlanymi bańkami goście, zostali zaproszeni na następne czytelnicze spotkanie. Celem tej akcji było propagowanie czytelnictwa , integracja grup starszych i młodszych, no i oczywiście dobra zabawa.