Ferie zimowe 2017 w Trójce!

Jak karnawał to zabawa na całego, nie tylko na balach, ale i w kuchni! I tak było podczas warsztatów zimowych w SP3 w Cieszynie pt. „W kuchni smaków dzieciaków”. Przygotowaliśmy pyszne i zdrowe przekąski, sprawdziliśmy jak smakuje muffin z kaszy w towarzystwie warzyw i ziół, a na jeden dzień zamieniliśmy naszą kuchnię w cukiernię. Upiekliśmy pachnące piernikowe serca, a eksperymentowanie z kolorowym lukrem i ozdabianie ich pod czujnym okiem p. Lucynki z „Pracowni Lusia” zamieniły je w słodkie cudeńka. Zrobiliśmy je dla babci i dziadka z okazji ich święta. W kuchni smaków dzieciaków było pysznie, pachnąco i miło! Nie zabrakło pałaszowania samodzielnie przygotowanych smakołyków, przepiśników z recepturkami potraw, by móc w domu powtórzyć swoje pyszne dzieła.

W trakcie zajęć sportowych uczniowie bawili się m.in. z chusta animacyjna, grali w piłkę nożną, ćwiczyli elementy mini piłki koszykowej i siatkowej, rzucali do celu piłką ręczną i tenisową, pokonywali tory przeszkód, grali w berka. Pogoda sprzyjała też wyjściom na sanki. Ważnym elementem był trening na skakance, wszyscy nauczycieli się tej trudnej sztuki. Każdy na koniec otrzymał słodki upominek. Najlepszą oceną zajęć, było zapytanie uczestników „czy nie można tego przedłużyć?”.

Na warsztatach plastycznych uczniowie pracowali w parach i grupach, jak również indywidualnie. Wykorzystywali do swoich prac różnego rodzaju materiały plastyczne m.in. szary papier, gazety, bibułę, pudełka plastikowe i tekturowe, kolorowy papier, wstążki, tkaniny. Dzieci miały okazję wyszyć serduszko dla swojej babci, wykonać samodzielnie strój na karnawał, stworzyć recyklingowego stworka, jak również namalować zimowy pejzaż i stworzyć samych siebie na ogromnych kartkach szarego papieru. Ten czas upłynął bardzo szybko, wszystkim towarzyszył uśmiech na twarzy, a w głowach na długo zostaną wspomnienia.

Zespół Promocji SP3