„Król Maciuś Pierwszy” w Teatrze Banialuka

3 marca 2017 r. uczniowie klas 4b i 6c wraz z wychowawczyniami i opiekunami udali się do Teatru Banialuka w Bielsku-Białej. Zobaczyliśmy tam ich najnowszy spektakl pt.: ”Król Maciuś Pierwszy” oparty na motywach powieści patrona naszej szkoły – Janusza Korczaka. Ta niekonwencjonalna inscenizacja opowiada historię Maciusia, który zostaje królem i musi zmierzyć się z trudami i wyzwaniami jakie niesie za sobą sprawowanie władzy. Po spektaklu klasa czwarta  wraz z pracownikiem teatru udała się na zwiedzanie teatru od „kuchni” poznając przy tym magiczne miejsca takie jak pracownia stolarska czy krawiecka. Uczniowie klasy szóstej udali się na warsztaty z teatru cieni poznając przy tym techniki pracy aktora.

Zespół Promocji SP3

Król Maciuś I