GALERIA WYCIECZKA DO PRAGI

W dniach 26 – 29 marca 45 uczniów naszej szkoły wzięło udział w wycieczce do Pragi.

Mieli okazję poznać stolicę naszego południowego sąsiada. Program był bardzo interesujący i urozmaicony. Dzieci poznały historię miasta, zwiedziły Wzgórze Wyszehradzkie – legendarną stolicę Czech, obejrzały zabytkowy rynek z kamienicami z czasów średniowiecza, gotyckie i neogotyckie kościoły i oczywiście imponujący kompleks pałacowy na Hradczanach.
Ponadto nasi uczniowie  odwiedzili  wiele muzeów: słodkie Muzeum Czekolady, Muzeum Figur Woskowych, Muzeum Tortur, Muzeum Techniki, Muzeum  Miniatur. Niezapomniane wrażenie pozostawił  wieczorny spacer uliczkami miasta, wycieczka na Most Karola i urzekająca panorama niezwykłego miasta nocą.
     zobacz krótki filmik