„Szkolna Ławka Artystyczna”

27 maja 2013 roku w teatrze im. Adama Mickiewicza odbył się XVII przegląd szkolnych kół artystycznych „Szkolna Ławka Artystyczna”. Swoje prezentacje przedstawiły cieszyńskie szkoły podstawowe i gimnazja. Uczniowie prowadzeni przez swoich mistrzów – nauczycieli na deskach teatru tańczyli, śpiewali, przedstawiali sztuki teatralne. Nasza szkoła zaprezentowała spektakl ekologiczny pt. : „Kiedy rozum ludzi śpi… budzą się ufoludki”. Przesłaniem tego muzyczno – taneczno – teatralnego widowiska było pobudzenie ludzi do myślenia o Ziemi jako   o naszej „matce”, którą trzeba na każdym kroku szanować.
W  artystyczny sposób namawialiśmy obecnych do ekologicznego myślenia i działania – do segregacji śmieci, wykorzystywania naturalnych materiałów, do dbałości o las i swoje środowisko. Spektakl był dobrze odebrany przez widzów. Wystąpiły w nim dzieci z kółka teatralnego klas IV – VI oraz kółka tanecznego klas młodszych. Widowisko przygotowały: Edyta Bogdan i Katarzyna Frydrychowicz. Scenografię robiły panie: Ewa Czauderna i Jolanta Morawiec.

Przedstawienie było prezentowane również 29 maja 2013 w Domu Narodowym na konkursie „Eko- Met” i zdobyło I miejsce w części artystycznej.