Pomimo nienajlepszej pogody uczniowie naszej szkoły wyruszyli w sobotę 11 maja na rajd na Soszów.  Autokar przywiózł nas do Wisły Jawornika, stamtąd pieszo najpierw czarnym szlakiem do Przełęczy Beskidek i dalej czerwonym do schroniska pod Soszowem. Deszcz nie pozwolił nam na dłuższy pobyt w górach. Po zarejestrowaniu się na mecie, spożyliśmy przygotowane przez kuchnię polową kiełbaski i dokonaliśmy wpisów do książeczek Górskiej Odznaki Turystycznej.

2 uczniów wzięło udział w konkursie wiedzy turystycznej i obaj odnieśli sukces. Jakub Donocik z klasy IV b zajął I miejsce, a Remigiusz Raszka z VI b – II miejsce w kategorii szkół podstawowych.
Gratulujemy zwycięzcom!

Tym razem było tylko 31 uczniów, a mimo to zdobyliśmy już po raz 13 Puchar Burmistrza dla najliczniejszej reprezentacji cieszyńskich szkół podstawowych . Wróciliśmy szlakiem niebieskim w dół, zmoknięci , ale zadowoleni. Informacje na temat rajdu można też znaleźć na Portalu Śląska Cieszyńskiego ox.pl.