Wycieczka Szkolnego Koła Turystycznego >>> FOTO

15 października 2011 roku, w sobotni, chłodny poranek uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wyruszyli na kolejną już wycieczkę zorganizowaną przez panią Krystynę Brudny. Tym razem celem wyprawy były piękne i malownicze okolice pobliskich gmin.

Pierwszym punktem zwiedzania była Pasieka „Miasteczko pszczele”  w Dzięgielowie prowadzona od wielu już lat przez  pana Jana Gajdacza. Poznaliśmy tam wiele ciekawych  informacji  o życiu i pracy pszczelich rodzin oraz  zobaczyliśmy jak mieszkają te niezwykle mądre owady. Przy ciepłym płomieniu kominka delektowaliśmy się smakiem pszczelego miodu prosto z ula, jedliśmy pyszne kołacze i piliśmy gorącą herbatkę. Najedzeni i napojeni ruszyliśmy dalej. Autokar zawiózł nas do Lesznej skąd górskim szlakiem doszliśmy aż do Cisownicy. Nie było wcale łatwo, lecz beskidzki krajobraz oraz cuda przyrody jakie mijaliśmy po drodze warte były naszego zapału.                           Ostatnim punktem programu była Izba regionalna w Cisownicy prowadzona przez państwa Brzezinów. Zobaczyliśmy tam jak żyli, pracowali i mieszkali nasi przodkowie. Na świeżym powietrzu, w gospodarstwie właścicieli  izby mieliśmy także okazję zobaczyć indyki, kury, kotki i psy, które od samego początku skore były do wspólnej  zabawy z naszymi uczniami.                              

Pełni wrażeń, naładowani energią słoneczną i z uśmiechem na twarzach wróciliśmy do szkoły i z pewnością na długi czas zapamiętamy chwile spędzone razem

 

Fot i red. E. Bogdan