XXXVII Górski Rajd Młodzieżowy
„Powitanie wiosny”

(FOTO)

W sobotę 12 maja najbardziej odważni uczniowie wzięli udział po raz kolejny w XXXVII Górskim Rajdzie Młodzieżowym „Powitanie wiosny” z metą pod Tułem. Jak zwykle było nas dużo – aż 44, najliczniej reprezentowane były klasy VI b (11 uczniów) i VI c (9). Jako najliczniejsza drużyna z Cieszyna otrzymaliśmy już po raz 12 Puchar Burmistrza. Na szczególne gratulacje zasługuje Remigiusz Raszka z klasy V b, który wykazał się dużą wiedzą turystyczną i zdobył II miejsce w konkursie, w nagrodę otrzymał dyplom, plecak i publikacje o naszym regionie.

Pomimo zmęczenia, niespodziewanej mgły, deszczu i niskiej temperatury zadowoleni wracaliśmy do domu. W książeczkach GOT przybyło uczniom aż 21 punktów za trasę z Ustronia przez Małą Czantorię, Tuł do Goleszowa. Wielu za uzbierane punkty mogło nabyć odznaki turystyczne.

Kolejny rajd Oddział PTTK zamierza zorganizować jesienią na Stożek w Wiśle. Zachęcamy do wzięcia w nim udziału zarówno uczniów naszej szkoły jak i przyszłorocznych gimnazjalistów. Wędrujmy też po naszych pięknych górach w czasie wakacji i zbierajmy indywidualnie punkty do książeczek GOT.

red. Krystyna Brudny