„Ratujemy i uczymy ratować”

W kwietniu i maju 2012 roku w naszej szkole została przeprowadzona akcja zorganizowana przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, pt.: „Ratujemy i uczymy ratować”. Uczniowie klas I – III uczestniczyli w zajęciach teoretycznych jak i praktycznych, na których mieli okazję m. in.  przećwiczyć telefoniczne zgłaszanie wypadku, sprawdzić przytomność poszkodowanego oraz wykonać pozycję boczną ustaloną. Z zastosowaniem fantoma ćwiczyli masaż serca oraz wdechy ratownicze. Dowiedzieli się również, jak powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo w trakcie zdarzenia. Każdy uczeń miał okazję samodzielnie wykonać wszystkie zabiegi niezbędne podczas udzielania pierwszej pomocy, co zaowocowało ogromnym zainteresowaniem dzieci i chęciom przeprowadzania resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Na podsumowanie zajęć podarowano uczniom podręczniki, dzięki którym będą mogli utrwalać wiedzę zdobytą w trakcie szkolenia.

Zajęcia w klasie 1b w ramach akcji "Ratujemy i Uczymy Ratować":