„Dla pompy z pompą”

(FOTO)

W dniu 13 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 3 w Cieszynie odbyła się wielka, zakrojona na szeroką skalę akcja charytatywna pod hasłem „DLA POMPY Z POMPĄ”. Jej celem było zebranie pieniędzy dla trzech potrzebujących chłopców: Szymona i Krystiana z klasy 5 chorych na cukrzycę oraz Jakuba- pierwszoklasisty chorego na białaczkę.

W przygotowania zaangażowali się: dyrekcja, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły, wielu rodziców i uczniów. Akcja trwała od godziny 17:00 do 20:00. W harmonogramie znalazły się: pokazy strażackie, prezentacja walk średniowiecznych rycerzy, występy teatralne uczniów oraz recital uczestniczki programu „Bitwa na głosy” Justyny Hubczyk. Imprezę zamknął pokaz „Fire show”. Równolegle do w/w atrakcji dzieci miały okazję pobawić się w figloraju, pomalować sobie twarz, obejrzeć zwierzęta w mini zoo oraz spróbować swych sił na warsztatach tanecznych. Nasi goście mogli również miło spędzić czas w kawiarence oraz nabyć prace plastyczne uczniów szkoły. Dorośli mieli okazję wspomóc akcję „Zostań potencjalnym dawcą szpiku” >>>.

Gościem honorowym, który zaszczycił nas swoją obecnością był Burmistrz Miasta Cieszyna p. Mirosław Szczurek.

Ku naszej ogromnej radości placówkę odwiedziło około 600 osób, chcących wesprzeć chore dzieci. Pomoc płynęła również do nas z innych cieszyńskich szkół. To dzięki dobremu sercu tych wszystkich ludzi udało nam się zebrać około 9 tys.zł. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie się w akcję.

Dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie SP-3

oraz rodzice Szymona, Krystiana i Jakuba

Osoby, które chciałyby wesprzeć naszych podopiecznych proszone są o dokonanie wpłaty
na konto Rady Rodziców w Banku Spółdzielczym w Cieszynie:

17 8113 0007 2001 0019 6716 0001 z dopiskiem „akcja charytatywna”