Ogólnopolska Wigilika Korczakowska

3 grudnia 2010 r. w sali reprezentacyjnej Elbląskiej Biblioteki odbyła się Ogólnopolska Wigilijka Korczakowska. Organizatorem Wigilijki był Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Elblągu. Na to wyjątkowe spotkanie przybyła młodzież wraz z opiekunami z różnych stron naszego kraju. Naszą szkołę reprezentowały panie Ewa Czauderna i Bożena Foltyn.

Podczas uroczystej kolacji został zaprezentowany przepiękny program artystyczny pt. „Czas pojednania” w wykonaniu dzieci  i pracowników ośrodka. Wystąpił również zespół wokalno - instrumentalny z Laskowej k/ Zakopanego prezentując znane i te mniej znane kolędy i pastorałki.

Po części artystycznej głos zabrali zaproszeni goście , między innymi prof. Jadwiga Bińczycka twórca ruchu korczakowskiego w Polsce oraz prof. Barbara Smolińska –Theiss przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka w Warszawie. Przedstawiciele szkół i placówek korczakowskich mieli możliwość złożenia świątecznych życzeń  i podziękowania gospodarzom za zorganizowanie tak wspaniałego i wielkiego przedsięwzięcia.

Tego samego dnia, późnym wieczorem wyruszyliśmy na długi, zimowy spacer świątecznie ustrojonymi uliczkami Elbląga. Następnego dnia, w drodze powrotnej zwiedziliśmy Zamek Krzyżacki w Malborku. Bardzo zmęczeni, ale pełni wrażeń i szczęśliwi wróciliśmy do naszych domów.