Uroczyste otwarcie szkolnej jadalni

13 kwietnia bieżącego roku w SP3 miała miejsce wyjątkowa uroczystość. W związku z „bajkową” metamorfozą naszej stołówki zaproszono do szkoły znamienitych gości: Burmistrza Cieszyna pana mgr inż. Mieczysława Szczurka, jego zastępcę pana mgr inż. Jana Matuszka oraz dyrektora Zespołu Obsługi Jednostek Oświatowych w Cieszynie pana dr inż. Bogdana Ficka. Gośćmi honorowymi byli również studenci Filii Uniwersytetu Śląskiego: Julia i Krzysztof Wilde, Michał Ogiński oraz ich opiekunowie:  prof. Urszula Szuścik i  dr hab. Adam Molenda. To właśnie dzięki  wyobraźni, talentowi, a przede wszystkim dobremu sercu tych młodych ludzi miejsce, w którym codziennie jemy obiad, zamieniło się w piękną, baśniową krainę.

Uroczyste otwarcie rozpoczęło się o godzinie 15.00 w sali stołówki szkolnej. Po powitaniu gości przez panią dyrektor mgr Mariolę Lapczyk nastąpił głównym punkt programu - inscenizacja, przygotowana przez panią mgr Katarzynę Frydrychowicz i  panią mgr Edytę Bogdan. Widzowie zanurzeni w magicznym świecie baśni mieli okazję przypomnieć sobie znane z dzieciństwa historie.

Następnie Burmistrz Cieszyna wręczył nagrody i dyplomy laureatom konkursów, powiązanych tematycznie z malowidłami, znajdującymi się na ścianach. Jeden z nich polegał na napisaniu bajki, której głównym bohaterem będzie postać, nie posiadająca jeszcze „swojej” historii. Konkurs ten wygrała Maria Surzycka, uczennica klasy 6a, zaś bajkę jej autorstwa przeczytał zastępca burmistrza pan mgr inż. Jan  Matuszek.

Na koniec uroczystości zebrani goście mieli okazję posłuchać talentów wokalnych, śpiewających w szkolnym zespole prowadzonym przez panią mgr Agnieszkę Chromik. Po programach artystycznych wszystkich zaproszono na poczęstunek, w trakcie którego można było podziwiać prace plastyczne uczniów nawiązujące do bajek przedstawionych na ścianach jadalni.

Program artystyczny przygotowany przez szkolne koło teatralne miały okazję w następnych dniach oglądać również kolejni goście: w czwartek 14 kwietnia na widowni zasiadły dzieci z Przedszkola nr 18 w Cieszynie, zaś w piątek gościliśmy dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Cieszynie.