"Valentino z 6B"

11 marca 2011 r. w naszej szkole zorganizowano montaż teatralno – muzyczno - taneczny, którego tematem głównym była miłość. Uczucie to, ważne w każdym wieku, na różne sposoby interpretowane, jest podstawą egzystencji każdego człowieka. Najpierw jako miłość do matki, bliskich, potem często przeżywane w kontekście religijnym, ogólnoludzkim. W dojrzałości poszukujemy partnerskiej miłości, by dalej przekazywać ją swoim dzieciom. Wartością tej akcji jest uczenie młodych ludzi okazywania uczuć, rozmowy na temat miłości serio i z przymrużeniem oka.

Koło teatralne przygotowało kabaretową scenkę pt. "Valentino z 6B". Młodzi artyści wcielili się w role swoich rówieśników, którzy przeżywają walentynki – chcą obdarowywać się upominkami, a co najważniejsze nawiązują pierwsze sympatie. Scenki wywoływały rozbawienie , podobały się publiczności. Druga część montażu to występ koła wokalnego,  które przedstawiło dwie piosenki - "Szalony chłopak" i "Rock and roll". Zespół popisał się dużym wdziękiem,  sceniczną dojrzałością i dobrze zgranymi głosami. Oprócz śpiewu zaprezentowali elementy choreograficzne. Trzecim punktem programu była recytacja wierszy o miłości ( Hillar i Gałczyńskiego). Jeden z nich był odśpiewany przy akompaniamencie skrzypiec. Na końcu wystąpiły dziewczęta z klasy 6a z przygotowanym przez siebie układem choreograficznym tańca nowoczesnego . Włączyły do tego popisu uczennice klas trzecich, które odtańczyły układ brawurowo. Widzami całości w tym dniu byli rodzice i bliscy uczniów zaproszeni przez nich samych. Spektakl był odegrany w szkolnej świetlicy, która na ten wieczór zamieniła się w kawiarnię. Podawano ciasto, kawę i herbatę. Widzowie oceniali przedsięwzięcie jako udane i dziękowali za zaproszenie. Całość zaprezentowana była uczniom klas IV- VI w innym terminie.

red. Katarzyna Frydrychowicz